sobota, 7 maja 2016

Zakochany bez pamięci

Gatunek: Dramat
Reżyser: Michel Gondry
Scenariusz: Charlie Kaufman
Role główne(aktorzy): Jim Carrey, Kate Winslet
Opis: 
Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.
Opinia:
Po raz drugi na tym blogu pojawia się Jim Carrey w roli raczej nie komediowej i po raz kolejny nie zawodzi. Film jest przepięknym dramatem z wspaniałym, ale trudnym motywem. Teraz możemy tylko liczyć na jeszcze więcej takich roli Jima Carey'a, bo poza Numerem 23 i Zakochanym bez pamięci znamy go nie tyle z komedii co po prostu głupich filmów, które jak najbardziej mają morał i są fajne na swój sposób. Pierwsze 3 minut filmu jest udręką, na którą musimy uważać oglądając ten film. Dzieje się wiele i fragmentami nudzi, ale wraz z rozpoczęciem się "wędrówki" film jest wspaniały i nie chce się go przerywać na chociażby minutę. 
Ocena: 8/10

czwartek, 5 maja 2016

Zanim zasnę

Gatunek: Thriller
Reżyser: Rowan Joffé
Scenariusz: Rowan Joffé
Role główne(aktorzy): Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong
Opis:
Christine codziennie budzi się, nie pamiętając, kim jest, i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.
Opinia:
Bardzo dobry thriller z genialnym motywem amnezji ludzkiej. W filmie doznamy kilka większych bądź mniejszych zwrotów akcji, które zaskakują, a to w ostatnich latach niespotykane. Mieszane uczucia budzi początek filmu, który nie przyciąga, a wręcz przeciwnie, bo nudzi.
Ocena: 8/10
 

wtorek, 3 maja 2016

Deadpool

Gatunek: Komedia
Reżyser: Tim Miller
Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds
Opis:
Wade Wilson niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.
Opinia:
Sympatyczna i dziwaczna komedia z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Świetny kontakt z widzami ze strony Deadpoola tak jak miało to miejsce w komiksach. Dobra gra aktorska, dziwaczne zachowanie jak na superbohatera przystało. Jednak minusem, bardzo zauważalnym jest mało scen akcji w porównaniu do chociażby Zielonej Latarni również z Ryanem Reynoldsem.
Ocena: 7,5/10 

środa, 27 kwietnia 2016

Zjawa

Gatunek: Dramat, Przygodowy
Reżyser: Alejandro González Iñárritu
Scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith
Role główne(aktorzy): Leonardo DiCaprio, Tom Hardy
Opis:
Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego przyjaciela, który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.
Opinia:
Film, który w końcu dał DiCaprio oscara. Trzy oscary i dziewięć nominacji świadczy o tym, że to najlepszy albo przynajmniej jeden z najlepszych filmów XXI w. Warto zauważyć, że nareszcie Will Poulter zagrał na miarę pokładanego w nim potencjału, który był niszczony w filmach "Millerowie" i "Więzień labiryntu". Nie ma do czego się przyczepić. Film jest bardzo dobry, ale mimo góry otrzymanych nagród arcydziełem ani filmem doskonałym nie jest i wszyscy powinniśmy być świadomi, że na film doskonały jeszcze długo poczekamy.
Ocena: 8/10

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Kod da Vinci

Gatunek: Thriller
Reżyser: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman
Role główne(aktorzy): Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen
Opis:
Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez DCPJ Robert Langdon, harwardzki wykładowca i spec od wszelkich symboli, odkrywa na miejscu szereg zakonspirowanych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki- niezwykłej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami samego początku chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że ofiara była członkiem tajnego stowarzyszenia - Zakonu Syjonu - strzegącego od 1099r. największego skarbu ludzkości - Świętego Graala. Ale pozostały tylko 24h. na rozwikłanie precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki pozostawionej przez Sauniera, albo tajemnica na zawsze przepadnie. Jedynym sprzymierzeńcem, ściganego przez policje i bezlitosnego zabójcę Langdona, jest piękna Sophie Neveu, agentka kryptograf francuskiego DCJP i zarazem wnuczka Sauniera, która chce odkryć prawdę o swojej rodzinie...
Opinia:
Film ciekawy, wciągający i inny niż pozostałe co czyni go wyjątkowym. Po raz kolejny Tom Hanks wciela się w spokojną i niepozorną postać, która prowadzi całą akcję i dodaje klimatu w filmie. To arcydzieło można sklasyfikować do tych, które gdyby nie odważna próba nigdy, by nie powstało. Po dwóch godzinach filmu myślimy, że po raz kolejny doznamy zawrotu głowy w obawie, że nie będziemy wiedzieć, która scena bądź epizod był najlepszy. No właśnie, po wspomnianych dwóch godzinach akcja staje się nudniejsza i bardziej monotonna oraz przewidywalna co psuje cały film, a do końca jeszcze 50 minut.
Ocena: 8,5/10

 

czwartek, 21 kwietnia 2016

LOL

Gatunek: Dramat, Komedia, Romans
Reżyser: Lisa Azuelos
Scenariusz: Lisa Azuelos, Kamir Aïnouz
Role główne(aktorzy): Miley Cyrus, Douglas Booth, Demi Moore
Opis:
Lola jest zbuntowaną dziewczyną, która często udaje inną niż jest. Ma kłopoty rodzinne i ciągle pakuje się w kłopoty. Zakochuje się w najlepszym przyjacielu, a on w niej. Razem ze szkołą wyjeżdża do Paryża gdzie musi być samodzielna. Po powrocie z Paryża chłopak Loli ma swój pierwszy ważny koncert na, który przychodzi jego ojciec, który wcześniej nie akceptował muzycznych zainteresowań syna.
Opinia:
Na pewno zasługa w tym odtwórczyni tytułowej roli, piosenkarki Miley Cyrus. Jak już wspomniałem, przez zachrypnięty głos i przesadny makijaż trudno uwierzyć w przedstawianą przez nią niewinność, której utrata bądź co bądź stanowi ważny wątek filmu. Na bardzo chaotycznym poziomie stoi również jej aktorstwo i w momencie, gdy już można się przekonać do autentyczności Loli, zazwyczaj Miley rzuci kwestię tak sztuczną, że uśmiech automatycznie pojawia się na twarzy. Nie sposób jednak negować, że ta dziewczyna ma w sobie pewien rodzaj magnetyzującej atrakcyjności zarówno w urodzie, manierze jak i charakterze, który przyciąga widza przed ekran i nie pozwala się nudzić oglądając ją.
Ocena: 8/10

piątek, 15 kwietnia 2016

Bogowie

Gatunek: Biograficzny
Reżyser: Łukasz Palkowski
Scenariusz: Krzysztof Rak
Role główne(aktorzy): Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Warszawski
Opis:
Religa Polski kardiochirurg chce przeprowadzić pierwszy w Polsce udany przeszczep serca. Dostaje propozycję własnej kliniki w Zabrzu. Zbiera fundusze i szybko zaczyna przygotowywać szpital do pierwszych operacji. Po trzech nieudanych przeszczepach załamany docent znalazł błąd w dawkowaniu przez co serce nie mogło wrócić do stabilniej pracy. Czwarta transplantacja zakończyła się sukcesem.
Opinia:
Film genialny nie tylko jak na polskie standardy, ale wręcz światowe. Genialnie odwzorowanie postaci dr.Religi. Lekkie przekłamanie również w tej postaci gdyż w rzeczywistości był jeszcze bardziej arogancki i zdeterminowany, ale mimo to postać jest idealna. Zabawne jak i poważne sceny nakręcone świetnie. Film spokojnie mógłby otrzymać kilka Oscarów, ale jednego z przed nosa zabrała mu "Ida". Długo można, by się rozwodzić o pozytywach tego filmu, bo pomimo tego błędu w odwzorowywaniu głównego bohatera film jest perfekcyjny.  
Ocena: 9/10 

środa, 13 kwietnia 2016

Do zaliczenia

Gatunek: Komedia
Reżyser: Maggie Carey
Scenariusz: Maggie Carey
Role główne(aktorzy): Aubrey Plaza, Johnny Simmons, Bill Hader, Scott Porter
Opis:
Brandy kończy szkołę średnią. Przed wyjazdem na studia chce nabrać doświadczenia seksualnego. W związku z tym układa listę "do zrobienia", na której znajdują się wszystkie szalone czynności, których wcześniej nie zrealizowała. Nastolatka desperacko próbuje odbyć inicjację seksualną, zanim zacznie naukę w college’u. Jej aspiracją nie jest jednak zaliczenie wyjątkowego "pierwszego razu", ale kolekcja doświadczeń z długiej listy.
Opinia:
Film w stylu "Co Ty wiesz o swoim dziadku" i również z genialnym udziałem Aubrey Plazy. Komedia, w której zaznamy nawet trochę elementu dramatu, ale to styl komediowy dominuje i daje najwięcej plusów temu filmowi. Szczerze niema do czego się przyczepić, ale film nie jest tak świetny aby otrzymał najwyższą notę mimo to film polecam i zachęcam do jak najszybszego oglądnięcia.
Ocena: 8/10

wtorek, 12 kwietnia 2016

Jesteś Bogiem

Gatunek: Biograficzny, Muzyczny, Dramat
Reżyser: Leszek Dawid
Scenariusz: Maciej Pisuk
Role główne(aktorzy): Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik
Opis:
Paktofonika została założona w 1998 roku. Film przedstawia dramatyczne losy trójki założycieli zespołu, zwykłych kumpli z osiedla, którzy – zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. Za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.
Opinia:
Film dobry jak na polskie standardy. Nie ma scen wybitnie słabych ani wybitnie dobrych. Przeciętność na każdym kroku, ale jest coś co otacza ten film i sprawia, że chce się go oglądać i nie nudzi tylko fascynuje. Klimat, którego poza dużą dawką przekleństw nie zaznamy jako takiego w samym filmie, a wokół niego. Znając historię Magika możemy wytykać błędy reżyserowi jak i również dowiedzieć się czegoś nowego.
Ocena: 6,5/10 

niedziela, 10 kwietnia 2016

Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Francis Lawrence
Scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt
Role główne(aktorzy): Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelso, Sam Claflin, Lenny Kravitz
Opis: 
Po zwycięstwie w Igrzyskach Śmierci, Katniss i Peeta podróżują po całym Panem. Prezydent Snow nie jest jednak zadowolony z ich podwójnego zwycięstwa, gdyż stało się ono iskierką, mogącą wywołać falę buntów wśród ciemiężonych ludzi. Odkrywa również, że wielka miłość nastolatków, okazywana na arenie, była jedynie strategią. Wymusza na Katniss, aby przekonała mieszkańców wszystkich Dystryktów do swojej miłości do Peety. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ stosunki między „zakochanymi” są bardzo chłodne, a buntowników nie przekonują nawet oświadczyny w wywiadzie telewizyjnym. Rozwścieczony Snow postanawia pozbyć się symbolu buntu, wysyłając Zwycięzców ponownie na arenę Igrzysk…
Opinia:
Zdecydowanie najlepsza z czterech części Igrzysk Śmierci. Akcja przedstawiona w filmie jest ciekawa poza tym jest unowocześnienie samych igrzysk. Trochę zaskakujący koniec, który przy tym jak nie czytało się książki może wzbudzić nadzieje na lepsze jutro jeżeli chodzi o serię filmów. Niestety nadal żałosny motyw miłosny Peety z Katniss, którym ponownie chce się rzygać. Na szczęście pojawiają się nowe postacie takie jak Finick czy Beetee, które szybko dają się polubić dzięki czemu ta część raczej nie nudzi...
Ocena: 8/10 

sobota, 9 kwietnia 2016

Wyścig po życie

Gatunek: Akcja
Reżyser: Courtney Solomon
Scenariusz: Sean Finegan, Gregg Maxwell Parker
Role główne(aktorzy): Selena Gomez, Ethan Hawke
Opis:
Mężczyzna, któremu zostaje porwana żona musi wykonywać polecenia tajemniczego bandyty. W międzyczasie kradnie auto córki bogatego przedsiębiorcy. Mężczyzna był kiedyś kierowcą rajdowym i za pomocą samochodu musi zdemolować całe miasto w tym doprowadził do wybuchu elektrowni oraz napadu na bank, którego właścicielem jest przedsiębiorca.
Opinia:
Film dobry i ciekawy. "Wyścig po życie" łączy w sobie dramat i nocny klimat "Zakładnika" z  widowiskowym stylem jazdy Franka Martina z "Transportera". Główna zaletą obrazu jest jego wartka akcja. Przypomina przebieg Grand Prix Formuły 1. Niemal 90% czasu stanowi sekwencja wyścigów i (mniej lub bardziej) spektakularnych kraks na ulicach miasta. Pozostałe 10% to króciutkie pit-stopy, w czasie których bohaterowie mogą zaczerpnąć tchu i przeanalizować swoją sytuację. Przyjemności z oglądania dopełniają muzyka Justina Cainea Burnetta i zdjęcia Yarona Levyego.
Ocena: 7,5/10 

niedziela, 3 kwietnia 2016

Bogowie Egiptu

Gatunek: Fantasy, Akcja
Reżyser: Alex Proyas
Scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless
Role główne(aktorzy): Nikolaj Coster-Waldau, Brenton Thwaites, Gerard Butler
Opis:
Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami.  Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie  naszego świata.
Opinia:
Film dobry. Ciekawa fabuła, ale tragicznie zrealizowana. Wszystko przewidywalne i miejscami nudne, za mało scen walki, które miały być i są najlepszym elementem tego filmu. Efekty specjalne też są niczego sobie, ale ten film jest nimi naszpikowany tak bardzo, że miejscami nie chcielibyśmy, aby kiedykolwiek powstały. Niemniej motywy i poznanie egipskich bogów jest jak najbardziej na miejscu i daje troszkę wiedzy i nauki w dziedzinie historii.
Ocena: 7,5/10 

czwartek, 31 marca 2016

Taśmy Watykanu

Gatunek: Horror
Reżyser: Mark Neveldine
Scenariusz: Christopher Borrelli, Michael C. Martin
Role główne(aktorzy): Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Dougray Scott, Michael Peña
Opis:
27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.
Opinia:
Film czasem bardzo dobry, a miejscami tragiczny. Zacznę od największego minusu, którym jest koniec filmu. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta ledwo wczuliśmy się w klimat, ledwo film zaczął nabierać sensu i grozy, a tu napisy końcowe. Po prostu żenada. Niemniej reszta filmu jest niezła i ocena jest mocno zawyżona, ale gdyby nie fakt iż reżyserowi nie chciało się myśleć i tak słabo skończył film to mogliśmy mieć najlepszy horror od lat.
Ocena: 7/10

wtorek, 29 marca 2016

The Ring 2 (2005)

Gatunek: Horror
Reżyser: Hideo Nakata
Scenariusz: Ehren Kruger
Role główne(aktorzy): Naomi Watts, Simon Baker, David Dorfman
Opis:
Rachel Keller i jej syn Aidan przeprowadzają się do górskiego miasteczka Asheville, gdzie Reachel znajduje pracę w lokalnej gazecie. Podczas przeglądania elektronicznego archiwum lokalnej Policji uwagę Rachel przykuwa morderstwo nastolatka które może mieć związek z tajemniczą kasetą video. Podczas rozwiązywania zagadki potłuczony i wyziębiony Aidan zostaje skierowany do szpitala. Reachel podejrzewa że to sprawka Samary Morgan, niestety lekarze twierdzą inaczej. Oskarżona o znęcanie się nad dzieckiem wraca do Seattle by dokładniej przyjrzeć się przeszłości Samary. Czy tajemnice które odkryje pozwolą jej spać spokojnie?
Opinia:
Film co najmniej dwa razy lepszy niż pierwsza część z 2002 roku. Ponownie brakuje klimatu, ale w tym filmie jak najbardziej nawet nie jednokrotnie można się wystraszyć i poczuć na plecach ciarki. Niemniej mimo zdecydowanie za wysokiej oceny film nie jest dobry, a co dopiero bardzo dobry jak wygodnie jest mówić pewnej grupie ludzi. Spotykamy się tu z dreszczem emocji i zachwiań emocjonalnych, które jako widzowie możemy poczuć, ale nic poza tym.
Ocena: 6,5/10


niedziela, 27 marca 2016

Piekelna zemsta

Gatunek: Fantasy, Akcja, Thriller
Reżyser: Patrick Lussier
Scenariusz: Patrick Lussier, Todd Farmer
Role główne(aktorzy): Nicolas Cage, Amber Heard, William Fichtner, Billy Burke
Opis:
Milton po śmierci trafił do piekła. Ale nawet diabelskie siły nie są w stanie go powstrzymać, gdy dowiaduje się, że jego córka nie żyje. Jonah King, przywódca satanistycznej sekty, zabił ją i porwał jej maleńkie dziecko, by złożyć je w ofierze. Milton ucieka z piekła do świata żywych. Rozpoczyna wyścig z czasem, by dopaść Kinga, zanim ten rozpocznie rytuał. Śladem Miltona podąża diabelski Księgowy.
Opinia:
Genialny film, arcydzieło, niedocenione arcydzieło przez przeciętnych kinomanów. Film, w którym nie brakuje grozy i akcji. Świetne gra aktorska, do nikogo nie można się przyczepić. Film jak na ten gatunek jest perfekcyjna jak "Forrest Gump". Efekty specjalne to osobne arcydzieło. Próbowałem przez kilka godzin znaleźć minusy w tym filmie, ale to niemożliwe przy tak dobrej produkcji z Nicolasem Cagem w roli głównej. Deserem po wszystkich jeszcze w czasie obiadu jest gra aktorska Williama Fichtnera.
Ocena: 10/10

piątek, 25 marca 2016

Sąsiedzi

Gatunek: Komedia
Reżyser: Nicholas Stoller
Scenariusz: Andrew Jay Cohen, Brendan O'Brien
Role główne(aktorzy): Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne
Opis:
Wszystko wskazuje na to, że świeżo upieczeni rodzice, Mac i Kelly Radner spełniają właśnie swój amerykański sen - mają śliczną córeczkę i dom na przedmieściu. Kiedy odkrywają, że ich nowi sąsiedzi to kilkunastu studentów z bractwa Delta Psi Beta, którym przewodzi charyzmatyczny prezes Teddy Sanders, usiłują jak najlepiej wykorzystać tę dziwaczną sytuację. Imprezy organizowane przez bractwo stają się jednak coraz głośniejsze i obie strony zaczynają bronić swojego terytorium. Staje się jasne, że albo studenci opuszczą dom, albo młode małżeństwo straci resztki zdrowia psychicznego. Rozpoczyna się sąsiedzka wojna.
Opinia:
Zabawna komedia z świetnym Zaciem Efronem w roli głównej. Pojawia się on na tym blogu po raz trzeci i po raz trzeci zdobywa nasze serca choćby na chwilę. Genialne dialogi owinięte w świetne sceny imprez i studenckich balang. Jest mnóstwo scen, w których będziemy czerwoni ze śmiechu, ale film jest przeplatańcem scen dobrych, bardzo dobrych i słabych. Na nasze szczęście nawet te słabsze sceny są rekompensowane tym, że film przyjemnie się ogląda. 
Ocena: 7/10

Seria Niezgodna: Wierna

Gatunek:Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Robert Schwentke
Scenariusz: Noah Oppenheim, Adam Cooper, Bill Collage
Role główne(aktorzy): Shailene Woodley, Theo James
Opis:
Tym razem Tris i Cztery muszą przekroczyć granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata, ukrywanego przez system. Jest to jedyny sposób, by ocalić ludzkość i zniszczyć dyktaturę. To, co odkryją po drugiej stronie, każe im zweryfikować wszystko, w co dotąd wierzyli i raz jeszcze dokonać podstawowych wyborów dotyczących odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Czeka ich ostateczna walka o świat, o siebie, o miłość. 

Opinia:
Film jak najbardziej dobry. Świetne efekty specjalne, lecz film jest momentami nudny zwłaszcza w jego drugiej połowie. Dowiadujemy się w nim kolejnych faktów i informacji dzięki czemu coraz więcej wiemy o naszych bohaterach i ich życiu. Niemniej film można oglądnąć raz góra dwa razy, bo jest strasznie przewidywalny.
Ocena: 7,5/10

czwartek, 24 marca 2016

Przeczucie

Gatunek: Dramat psychologiczny
Reżyser: Mennan Yapo
Scenariusz: Bill Kelly
Role główne(aktorzy): Sandra Bullock,  Julian McMahon
Opis: 
Sandra Bullock w przyprawiającym o ciarki na plecach thrillerze. Linda traci męża w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. Kobieta podejrzewa, że wcześniej doznała jakiegoś złudzenia. Zaczyna ją prześladować upiorne przeczucie, że tragedia, która była jej wizją, nastąpi naprawdę. Za wszelką cenę stara się, by nie doszła ona do skutku.

Opinia:
Zdecydowanie film jest dobry i mocno ponad przeciętny, ale nie bardzo dobry. Bardzo ciekawa fabuła opierająca się na szybkim i dobrym myśleniu oraz uwadze przy oglądaniu tego filmu. Film jest ciekawy dla tych, którzy lubią pomyśleć i przewidzieć przebieg wydarzeń w życiu i w filmie. Niestety momentami film jest nudny, ale psychologia, na której jest oparty dobrze nam to rekompensuje.
Spoiler: 
W najbliższych dniach na blogu pojawią się opisy i opnie filmów: "The Ring 2", "Wymarzony luzer", "Miasto aniołów" oraz to co obejrzę na świeżo w kinie bądź na komputerze. Możecie też liczyć na sprawozdanie z "Przebudzenia Mocy" gdyż oglądnąłem je już trzykrotnie łącznie z premierą.
Ocena: 7,5/10

środa, 23 marca 2016

The Ring (2002)

Gatunek: Horror
Reżyser: Gore Verbinski
Scenariusz: Ehren Kruger
Role główne(aktorzy): Naomi Watts
Opis:
Wśród ludzi krąży kaseta wideo zawierająca obrazy jak z sennych koszmarów, których obejrzenie kończy się telefonem zapowiadającym śmierć osoby oglądającej kasetę dokładnie w ciągu siedmiu dni. Reporterka Rachel Keller była nastawiona dosyć sceptycznie do całej historii, do momentu, kiedy dokładnie w tydzień po obejrzeniu kasety czwórka nastolatków zginęła w tajemniczych okolicznościach. Wiedziona ciekawością, Rachel odnajduje kastę i... ogląda ją. Teraz to ona musi skorzystać z pomocy przyjaciela Noaha, aby ocalić życie swoje oraz swojego syna.
Opinia:
Film słaby... Brak klimatu i genialnej muzyki, której zaznamy w m.in. "Egzorcyzmach Emily Rose", a wszyscy wiemy, że w horrorze muzyka to podstawa. Ciężko znaleźć jakieś straszne sceny przez, które pocilibyśmy się ze strachu i zapierało nam dech w piersiach. Skoro tak bardzo ten film jest krytykowany to czemu ma taką, a nie inną ocenę? Gra aktorska była kluczowa i dała temu filmowi jakieś plusy rola małego Aidana jest wręcz idealna i budzi grozę ale nie strach.
Ocena: 5/10

czwartek, 17 marca 2016

Gwiazd naszych wina

Gatunek: Dramat
Reżyser: Josh Boone
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Role główne(aktorzy): Shailene Woodley, Ansel Elgort 
Opis:
Hazel i Gus to para nastolatków, których połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy - poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Hazel ma 17 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Z Gusem łączą ją nie tylko podobne doświadczenia związane z chorobą, ale także miłość do książek. Dziewczyna marzy, aby poznać autora ulubionej powieści, Petera van Houtena. Wielokrotnie próbowała nawiązać z nim kontakt, ale bezskutecznie. Wytrwałość Gusa zostaje nagrodzona. Udaje mu się dotrzeć do pisarza i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel...
Opinia:
Genialny dramat nakręcony na podstawie książki. Wzruszająca historia miłosna dwojga młodych ludzi, którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Doskonale dobrana i zrobiona muzyka pasująca do scen dzięki czemu nie raz możemy się wzruszyć i rozpłakać po czym dalej oglądać film. Plusów jest tak wiele, że ciężko wymieniać, ale minusem jest dość naciągane epizody mimo tego nie można się do niczego przyczepić, a zwłaszcza do aktorów, którzy dali z siebie więcej niż byśmy się spodziewali.
Ocena: 8/10

wtorek, 15 marca 2016

Zbuntowana

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Robert Schwentke
Scenariusz: Brian Duffield, Akiva Goldsman, Mark Bomback
Role główne(aktorzy): Shailene Woodley, Theo James
Opis:
Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście  uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.
Opinia:
Dobry film, kontynuacja serii "Niezgodna". Największym minusem jest przedstawienie głównej postaci jako centrum wszystkich działań i może na początku to nie przeszkadza za to później chce się tym zwymiotować. Niemniej film jest ciekawy, ale jest bardziej uzupełnieniem części pierwszej niż taką tradycyjną częścią drugą. Mimo to ten minus jest też wielkim plusem, bo zostaje wyjaśnione bardzo wiele faktów, które powodują, że myślami biegniemy do tych momentów aż nasze przypuszczenia dotyczące tego filmu staną się faktami lub się pomylimy i film nas zaskoczy.
Ocena: 7/10

poniedziałek, 14 marca 2016

Marsjanin

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Ridley Scott
Scenariusz: Drew Goddard
Role główne(aktorzy): Matt Damon
Opis:
Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…
Opinia:
Świetny film, dużo lepszy niż jego główna konkurencja w postaci "Grawitacji". "Marsjanin" nie tylko zjada w całości jeżeli chodzi o akcję, fabułę i wykonanie ale też bezczelnie przy tym mlaszcze, czym rozbudza apetyty kinomanów i fanów kosmosu. Mnóstwo szczęścia spotyka głównego bohatera, ale czy szczęście nie jest potrzebne aby przeżyć samotnie na Marsie. Pierwsza połowa filmu była idealna, genialne efekty specjalne i 110% umiejętności każdego pojawiającego się aktora. Niestety mimo kilku filmów pseudo idealnych takich jak "Forrest Gump" tego do niego nie zaliczymy, a to przez nudniejszą drugą połowę filmu...  
Ocena: 8/10

sobota, 12 marca 2016

Niezgodna

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Neil Burger
Scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor
Role główne(aktorzy): Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd, Jai Courtney
Opis: 
W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.
Opinia:
Dobry film. Świetne efekty specjalne i znana nam z "Igrzysk Śmierci" fabuła, która nigdy nie zostanie do końca nie zostanie wyczerpana a przykładem jest "Niezgodna", "Więzień Labiryntu" i wspomniane wcześniej "Igrzyska Śmierci". Film na początku może nudzić, ale z przebiegu filmu zrozumiemy, że ten nudny początek był po prostu niezbędny. Mimo tego to właśnie powtarzalna fabuła jest największym minusem, bo plusów jest zbyt wiele aby je wszystkie wymieniać.
Ocena: 7,5/10

poniedziałek, 7 marca 2016

Zamiana ciał

Gatunek: Komedia
Reżyser: David Dobkin
Scenariusz: Jon Lucas, Scott Moore
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds, Jason Bateman
Opis:
Mitch i Dave dorastali razem, byli najlepszymi przyjaciółmi, ale z biegiem lat więzi osłabły. Dave jest szanowanym prawnikiem, kochąjacym ojcem rodziny; Mitch pozostał dużym chłopcem, nie lubiącym odpowiedzialności. Jak wielkie jest ich zdziwienie kiedy po pewnej szalonej nocy Mitch i Dave budzą się, ale nie w swoich ciałach. Po początkowym zauroczeniu nową sytuacja odkrywają , że życie każdego z nich nie było tak różowe, jak się wydawało. Jak najszybciej muszą odkryć sposób, aby z powrotem odzyskać swoje wcielenie, zanim ta zamiana spowoduje katastrofę.  Ostatecznie obaj w swoich wcieleniach odnoszą sukces.
Opinia:
Genialna komedia z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Śmieszny motyw lecz znany nam z wielu innych produkcji takich jak "Złodziej tożsamości" czy "Męsko-damska rzecz". Dialogi występujące w tym filmie są najlepszym elementem scenariusza, każde słowo odgrywa jakąś nieznaczącą rolę, której nawet nie odczuwamy, bo bawimy się filmem. Postać Mitcha (Ryan Reynolds) jest tylko wisienką na torcie i możemy się zastanawiać kto zagrał ją lepiej czy on sam czy może Jason Bateman i właśnie to jest najwspanialsze. Niestety jak to w komediach bywa jest wada obok, której przeciętny albo słaby kinoman przejdzie obojętnie, ale maniak bądź filmowiec zauważy nie tylko błąd logiczny, który jest przedstawiony tuż po zamianie osobowościami czyli "przypadkowe" komplikacje i sikanie do fontanny. Jak najbardziej te sceny mogą śmieszyć i śmieszą ale są raczej żałosne. Niemniej film jest warty nie jednego obejrzenia.
Ocena: 7,5/10 

piątek, 4 marca 2016

Cyber-prześladowca (2011)

Gatunek: Dramat
Reżyser: Charles Binamé
Scenariusz: Teena Booth
Role główne(aktorzy): Emily Osment, Kay Panabaker, Kelly Rowan
Opis:
Film opowiada historię 17-letniej Taylor Hillridge, która dostaje od mamy w prezencie urodzinowym swój wymarzony komputer. Nastolatka jest podekscytowana niezależnością jaka płynie z posiadania Internetu. Jednak już wkrótce staje się ofiarą cyberprzemocy na jednym z portali społecznościowych. Zaczyna bać się kontaktów ze swoimi szkolnymi znajomymi. Nie potrafiąc się z tym uporać postanawia odebrać sobie życie w związku z czym trafia do szpitala. Jak się później okazuje nie tylko ona boryka się z problemem przemocy w sieci. Gdy matka Taylor dowiaduje się o całym incydencie postanawia stworzyć w szkole system, który ma na celu ochronę młodych osób przed podobnymi doświadczeniami.
Opinia:
Dobry film z bardzo ważnym morałem. Gdyby film nie był epicentrum wszechświata komputerowego tylko pokazywałby walkę umysłu z komputerem i ludźmi byłby najprawdopodobniej hitem wśród filmów z 2011 roku. Niestety nafaszerowany sztucznymi i mniej sztucznymi uczuciami oraz niezbyt dobrą grą aktorską Kay Panabaker sprawia, że film może być puszczany tylko w charakterze pouczenia na godzinach wychowawczych w szkole. Plusem tego filmu jest jednak przedstawienie realiów panujących w obecnej sytuacji społecznej pomiędzy nastolatkami. Te sceny, a właściwie przedstawienie tych zachowań jest przedstawione wręcz perfekcyjnie.   
Ocena: 6/10 

poniedziałek, 29 lutego 2016

Chce się żyć

Gatunek: Dramat
Reżyser: Maciej Pieprzyca
Scenariusz: Maciej Pieprzyca
Role główne(aktorzy): Dawid Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Zawadzka, Anna Nehrebecka
Opis:  
Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka, a on sam przyciągnie uwagę lekarki, która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.
Opinia:
Świetny polski film oparty na faktach. Budzi mieszane uczucia jeżeli chodzi o przedstawienie historii Mateusza i właśnie dlatego zastanawiałem się aż trzy dni myśląc jaką ocenę wystawić temu filmowi. Z jednej strony genialna postać ojca (Arkadiusz Jakubik), która niestety dość szybko nas opuszcza. Najsłabszym elementem filmu nie są sceny, nie są sytuacje i zobrazowanie sytuacji tylko niepewne wejście Dawida Ogrodnika w momencie wyrośnięcia Mateusza. Pomijając to film jest poezją gry aktorskiej i jak najbardzij jest wart wielkich nagród.
Ocena: 7/10 

piątek, 26 lutego 2016

Życie

Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyser: Ted Demme
Scenariusz: Matthew Stone, Robert Ramsey
Role główne(aktorzy): Martin Lawrence, Eddie Murphy
Opis: 
Rok 1932. Dwójka kolegów Ray i Claude na zlecenie bossa mafii wybiera się na peryferie Stanów Zjednoczonych po odbiór 36 skrzynek wódki. Po zawarciu transakcji postanawiają zabawić się nieco na imprezie organizowanej w tamtejszej wiosce. Kiedy Ray przegrywa wszystkie pieniądze w pokera, odkrywa iż został oszukany przez pewnego staruszka i kelnerkę. Postanawia odnaleźć oszusta i się z nim rozprawić. Ku swemu zdumieniu po kilku minutach znajdują zwłoki owego mężczyzny a na ich nieszczęście zostają zauważeni nad ciałem przez kilku farmerów. Doprowadza to ich przed sąd, gdzie zostają skazani na dożywocie.
Opinia:
Film jest arcydziełem, które można oglądać bez końca. Nie ma do czego się przyczepić, a nastrój buduje w nas napięcie pełne przeróżnych emocji, które nagle może przerwać zabawna scena i nasze łzy wzruszenia stają się łzami radości. Wszystko jest przedstawione wręcz perfekcyjnie dzięki czemu możemy przenosić się z okresu wojny do lat 80. Co najlepsze to tak jak w przypadku "Forrest Gumpa" też jest opowieść o życiu i o losie, który nas spotyka, a to w kinie jest najpiękniejsze.
Ocena: 10/10 
 

niedziela, 21 lutego 2016

Teściowie (2003)

Gatunek: Komedia
Reżyser: Andrew Fleming
Scenariusz: Nat Mauldin, Ed Solomon
Role główne(aktorzy):Michael Douglas, Albert Brooks, Ryan Reynolds, Robin Tunney
Opis:
Steve i Jerry mają zostać teściami. Jednak już po pierwszym spotkaniu obu rodzin, widać, że młodym nie grozi rodzinna sielanka. Jerry - ojciec panny młodej jest łagodnie usposobionym lekarzem. Natomiast Steve - ojciec pana młodego jest śmiałym i skutecznym oficerem operacyjnym CIA. Wkrótce obaj zostają wciągnięci w międzynarodową aferę związaną z przemytem broni.
Opinia:
Po raz kolejny Ryan Reynolds w stonowanej i świetnej komedii. Jednak to postać Steve'a Tobiasa( Micheal Douglas) jest tą, która daje najwięcej barw temu filmowi. Postać ojca przedstawiona perfekcyjnie i zabawnie. Największą zaletą tego filmu jest to, że mimo teoretycznie słabego początku jest on praktycznie przedstawiony idealnie do tego stopnia, że moglibyśmy go oglądać w nieskończoność gdyby nie to, że reszta filmu i kolejne sceny są tylko i wyłącznie lepsze. Niestety na nieszczęście Alberta Brooksa jego postać mimo wielu zabawnych sytuacji i śmiesznych kwestii jest nie tylko najsłabszym elementem filmu, ale do momentu spotkania Pierra dodaje on filmowi więcej dramaturgi, która nie była ani trochę potrzebna.  
Ocena: 7/10

sobota, 20 lutego 2016

Igrzyska śmierci

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Gary Ross
Scenariusz: Gary Ross, Billy Ray, Suzanne Collins
Role główne(aktorzy): Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson
Opis:
Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się, by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się  kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i chłopak Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych…
Opinia:
Film jest dobry, tylko albo aż dobry. Dlaczego tylko? W filmie zaznany dobrej gry aktorskiej i dialogów oraz emocji na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie to jest jego największym atutem, bo są nimi sceny walki i efekty specjalne. Odgrywają największą rolę i są przedstawione tak jak sobie to wymyślił reżyser, a my nawet sobie nie wyobrażamy innych scen podczas "Głodowych Igrzysk". W takim razie dlaczego aż dobry? Otóż styliści, którzy pracowali przy makijażu bohaterów perfekcyjnie odzwierciedlili wyższość społeczną lecz nie budzi ona łez wzruszenia czy czysto ludzkiej zazdrości bardziej dzięki tym stylizacjom uśmiech wita na naszych twarzach. Myślę, że to dałoby się przełknąć gdyby nie błąd, który został pominięty... Romans z Peetą to kwestia czasu jednak nie dowiadujemy się jednej bardzo ważnej rzeczy... Kiedy i jak nastąpiło pojednanie tych ludzi?  
Ocena: 7,5/10

piątek, 19 lutego 2016

Więzień labiryntu

Gatunek: Sci-Fi, Akcja
Reżyser: Wes Ball
Scenariusz: Noah Oppenheim,T.S. Nowlin, Grant Pierce Myers
Role główne(aktorzy): Dylan O'Brien, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee, Aml Ameen, Will Poulter
Opis: 
Nastoletni Thomas budzi się w ciemnej windzie, nie pamiętając niczego. Trafia do tajemniczej Strefy: obszaru zamieszkanego przez kilkudziesięciu innych chłopców, którzy dostali się tam w identyczny sposób. Ogromny mur otaczający teren rozchyla się każdego ranka, otwierając przejście do labiryntu. Najstarsi mieszkańcy usiłują znaleźć wyjście od dwóch lat. Nowa nadzieja pojawia się wraz z dziewczyną, Teresą, która trafia do Strefy w śpiączce, ściskając w dłoni tajemniczą notatkę.
Opinia:
Świetny film. Gdy zaczynałem go oglądać podchodziłem do niego dość sceptycznie. Fabuła i motywy filmu są przedstawione wręcz idealnie jeżeliby nawiązywać do realiów świata. Nie sądzę, że taka historia miałaby miejsce, a sądzę, że gdyby jednak to wyglądałaby bardzo podobnie. Wszystko jest nagrane perfekcyjnie i w scenariuszu jak i efektach specjalnych nie ma niczego do czego mógłbym się przyczepić. Jednak ocena jest niska jak na perfekcyjny film. Zawdzięczamy to grze aktorskiej. O ile Dylan O'Brien zagrał świetnie i być może to będzie jego epokowy film to jednak rola Willa Poultera znanego nam jako prawiczka z filmu "Millerowie" w ogóle do niego nie pasuje. Mało tego nie tylko nie pasuje, ale też zagrał tę postać najgorzej jak tylko się dało.
Ocena: 8,5/10

czwartek, 18 lutego 2016

Na pewno, być może

Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyser: Adam Brooks
Scenariusz: Adam Brooks
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds, Isla Fisher, Abigail Breslin, Elizabeth Banks, Rachel Weisz
Opis:
Historia Willa zaczyna się w 1992 roku, kiedy jako młody aspirujący polityk przenosi się z Wisconsin do Nowego Jorku, aby rozpocząć pracę przy kampanii prezydenckiej. Na życzenie córki, Will ponownie przeżywa swoją przeszłość i wspomina historie romantycznych związków z trzema różnymi kobietami. Usiłując opowiedzieć córce jak najbardziej łagodną wersję swojej historii, zmienia imiona kobiet, dlatego też Maya musi sama dowiedzieć się, kim jest kobieta, którą ojciec ostatecznie poślubił. Czy jej matką to miłość Willa ze szkoły, niezawodna Emily? Czy jest nią może jego długoletnia przyjaciółka i powiernica, apolityczna April? A może to niezależna, ambitna dziennikarka Summer? Maya składając w całość kawałki układanki związanej z tajemniczą historią miłosną taty, zaczyna zdawać sobie sprawę, że miłość wcale nie jest taka prosta. Pomaga Willowi zrozumieć, że nigdy nie jest za późno, aby spojrzeć w przeszłość… i być może odnaleźć szczęśliwe zakończenie.
Opinia:
Jeszcze raz Ryan Reynolds i zapewniam, że jeszcze nie raz się pojawi. Tym razem w dramacie, który nie jednego kinomana doprowadzi do łez. Ciekawe zwroty akcji dzięki, którym nie do końca wiemy jak film się zakończy. Przedstawienie historii miłosnych w formie opowieści jest bardzo ciekawe, a realizacja imponująca i prawie perfekcyjna. Jednak pragnę zauważyć, że przerywy opowiadania przez małą Mayę są najgorszym elementem filmu, może nie jest ich wiele, ale to one psują ten film. Co prawda dodają mu uroku komedii, ale gdyby nie to, najprawdopodobniej oglądalibyśmy "oscarowego" wylewacza łez konkurującego z Titaniciem.  
Ocena: 7,5/10

środa, 17 lutego 2016

Stażyści

Gatunek: Komedia
Reżyser: Shawn Levy
Scenariusz: Vince Vaughn, Jared Stern
Role główne(aktorzy): Vince Vaughn, Owen Wilson
Opis:
Dwaj zwolnieni z pracy panowie ”po czterdziestce” zmuszeni są podjąć staż w firmie internetowej, której właściciele mogliby być ich synami, co owocuje konfliktem pokoleń na niespotykaną dotąd skalę.
Opinia:
Bardzo przyjemna komedia, w której nawet zasmakujemy nuty dramatu. Temu filmowi niczego nie brakuje. Dobra obsada aktorska jest, motyw filmu i jego realizacja jest. Czego chcieć więcej w komedii? Pomijając to i tak wszystko składa się w logiczną całość. Niby nie ma do czego się przyczepić, aczkolwiek ja się przyczepię. Niektóre zachowania Billy'ego (Vince Vaughn) są po prostu głupie i nie dodają temu filmowi uroku, wręcz odbierają go. Uważam, że jego postać jest najsłabszym ogniwem w tym filmie i stara się to udowodnić w każdej scenie w pierwszych 30-stu minutach filmu.
Ocena: 8/10 

Narzeczony mimo woli

Gatunek: Komedia romantyczna
Reżyser: Anne Fletcher
Scenariusz: Pete Chiarelli
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds, Sandra Bullock
Opis:
Margaret Tate jest podporą potężnego wydawnictwa w Nowym Jorku. Kiedy wydaje się, że jej kariera będzie się błyskawicznie rozwijać, pojawiają się kłopoty. Jest bowiem Kanadyjką, zaniedbała procedury wizowe i grozi jej deportacja z USA. Margaret ma jednak głowę na karku. Wyjściem jest uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa poprzez małżeństwo. Oświadcza więc swoim przełożonym, że właśnie wychodzi za mąż, za swojego asystenta Andrew Paxtona. Gdy zaskoczony Andrew nie chce zgodzić się na jej propozycję, Margaret stawia mu ultimatum - albo zawrze z nią fikcyjny związek małżeński, albo wyląduje na ulicy. Nie mając wyjścia Andrew musi zabrać Margaret na Alaskę, aby przedstawić ją swoim rodzicom. Tam mają wziąć ze sobą ślub przed całą rodziną. Margaret przeżywa wiele przygód lepszych i gorszych. Ostatecznie nie dochodzi do ślubu, ale młoda para naprawdę się pokochała w wyniku różnych sytuacji.
Opinia: 
Film, który w moment wkrada się do naszych serc. Komedia na bardzo wysokim poziomie filmowych, spełniająca wszystkie elementy komedii w perfekcyjny sposób. Napisałbym, że nie ma do czego się przyczepić, ale dodawanie na siłę do filmu szamańskich rytuałów jest po prostu słabe. Mimo, że w tym filmie to się przyjęło to i tak te obrzędy psują efekt zbudowanego dzieła. Pomijając indiańską magię nie można się przyczepić do niczego. Kolejny świetny film z Ryanem Reynoldsem i Sandrą Bullock w rolach głównych. Jak najbardziej polecam.
Ocena: 8,5/10 

wtorek, 16 lutego 2016

40-letni prawiczek

Gatunek: Komedia
Reżyser: Judd Apatow
Scenariusz: Judd Apatow, Steve Carell
Role główne(aktorzy): Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd, Romany Malco
Opis:
Film opowiada o Andy'm Stitzerze, który mieszka samotnie w North Hollywood, jeździ na swoim rowerze do pracy w Circuit City w dolinie San Fernando i ma stosunkowo przyjemne życie. Jest miłym, nieśmiałym i uprzejmym człowiekiem, ale patologicznie nieśmiałym w stosunku do kobiet. Jest tytułowym 40-letnim prawiczkiem. Kiedy jego trzy współpracownicy dowiadują się o tym stawiają sobie za cel zmianę tego stanu. Początkowo Andy niechętnie współpracuje z nimi, lecz jego podejście zmienia się gdy poznaje Trish (Keener) - samotną matkę trojga dzieci...
Opinia:
Bardzo dobry film, który nie nudzi, a wręcz chce się go oglądać. Na nieszczęście ostatnia scena jest tragiczna, niby wiadomo co miała przedstawiać, a jednak chyba każdy szanujący się reżyser nagrałby ją lepiej. Pomijając tą scenę byłbym skłonny zaryzykować stwierdzenie, że film był prawie perfekcyjny jednak jest kilka logicznych błędów, teraz mógłbym zacząć je wymieniać, ale i tak już wiele zaspoilerowałem. Poza tym film bardzo wciągający i zabawny, nie ma w nim przesad o erotycznych żartach jak w przypadku "Co ty wiesz o swoim dziadku" ale pojawiają się w bardzo pozytywnej postaci. 
Ocena: 7/10

niedziela, 14 lutego 2016

Szkoła życia (2005)

Gatunek: Komedia, Dramat
Reżyser: William Dear
Scenariusz: Jonathan Kahn
Role główne(aktorzy): David Paymer, Ryan Reynolds, Andrew Robb
Opis: 
Matt Warner jest nauczycielem biologii. Wykłada w tej samej szkole, co jego ojciec. Gdy starszy pan dostaje ataku serca, jego syn musi sprostać nowym problemom. Na miejsce ojca Matta zostaje przyjęty nowy nauczyciel. "Pan D." jest uwielbiany przez uczniów, ponieważ nie tylko ciekawie wykłada historię, ale również potrafi znaleźć ze zbuntowanymi nastolatkami wspólny język. Matt jest do niego wrogo nastawiony, bardzo zazdrości mu popularności wśród podopiecznych. Jednak, kiedy dowiaduje się, że "Pan D." choruje na raka, jego stosunek do nowego kolegi diametralnie się zmienia. Nowa znajomość, która później przemienia się w przyjaźń wywrze ogromny wpływa na jego dalsze życie
Opinia:
Ciekawy film, w którym po raz kolejny rolę główną gra Ryan Reynolds. Film opowiada piękną, a jakże banalną historię na, którą mógłby wpaść każdy z nas, a na pewno nie zrobiłby takiego wrażenia jak ten film. Dlaczego tak niska ocena? Postać, którą gra David Paymer przez pierwsze 60 minut filmu po prostu odpycha jego żałosne wręcz zaangażowanie i masa "śmiesznych" powiedzonek sprawia, że czasem może chcieć nam się rzygać. Na jego szczęście i filmu ta cała głupota zostaje również przez niego naprawiona w momencie nawrócenia. Film jest dobry i godny polecenia.
Ocena: 7/10

 

sobota, 13 lutego 2016

Co Ty wiesz o swoim dziadku?

Gatunek: Komedia
Reżyser: Dan Mazer
Scenariusz: John Phillips
Role główne(aktorzy): Robert De Niro, Zac Efron, Zoey Deutch, Aubrey Plaza
Opis:
Dick jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii i świeżo upieczonym wdowcem. Jest także dziadkiem Jasona – młodzieńca nudnego jak seks ślimaków. Dick postanawia zrobić z wnuka mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Pomysł jest dość prosty - zdeprawować chłopaka za pomocą maksymalnej ilości źle prowadzących się niewiast, a przy okazji samemu skorzystać z ich wdzięków. Jason początkowo opiera się jak może, szczególnie, że już wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Dick potęguje jednak swe wysiłki, a że z niejednego pieca chleb jadał, wie, że są takie pokusy, którym nie oprze się nawet święty.
Opinia:
Bardzo dobra, specyficzna komedia, której już pierwsze sceny wskazują na to, że chcielibyśmy ją oglądać godzinami i by się nam nie znudziła. Dialogi są dziwne ale w tym filmie nie zaznamy w dialogach wad bo tworzą one arcydzieło mimo, że wszystkie krążą wokół "seksu". Multum zabawnych scen i historii dzięki, którym film ogląda się naprawdę przyjemnie. Tyle zalet, a ocena taka niska... Czemu? Już w jednej z ostatnich scen film staje się całkiem czymś innym czymś co najchętniej byśmy przespali, ale po przetrwaniu tych dziesięciu, piętnastu minut wraca stara dobra forma filmu i na naszych twarzach znów wita uśmiech.

Ocena: 8/10 

czwartek, 11 lutego 2016

Gran Torino (2008)

Gatunek: Dramat
Reżyser: Clint Eastwood
Scenariusz: Nick Schenk
Role główne(aktorzy): Clint Eastwood, Christopher Carley, Bee Vang, Ahney Her
Opis: 
Walt Kowalski nie jest rasistą. Jest człowiekiem czerstwym i nieufnym - tak nauczyło go życie, które starał się spędzić uczciwie. Bardzo dużo wymaga zarówno od siebie, jak i od innych. Wdowiec, weteran wojny w Korei, nie przepada za ludźmi i nie szuka ich towarzystwa. Ma kilka przyjemności w życiu, jedną z nich jest przepiękny egzemplarz Forda Gran Torino z roku 1972. Spokój Walta, mieszkającego w Highland Park niedaleko Detroit, mącą na przemian: rodzina, ksiądz z pobliskiej parafii i żyjący po sąsiedzku imigranci z Azji. Nieoczekiwanie ci ostatni wywrą ogromny wpływ na dalsze losy głównego bohatera.
Opinia:
Doskonały film pokazujący epokę ludzi, która niedługo przeminie na dobre. Świetnie odzwierciedlenie dobrego, hardego, zdyscyplinowanego charakteru człowieka, który dużo przeżył i wie więcej o życiu niż którykolwiek widz. Bardzo realne przedstawienie życia starszego weterana powojennego w Ameryce w dodatku Polaka. Dialogi mające zabawne i poważne momenty nie czynią z tego filmu klasycznego dramatu, przy którym płaczemy raczej budują klimat filmu. Mimo, że akcja wiemy jak się zakończy to mimo to oglądamy film aby przeżyć to co przeżył główny bohater. W takim razie gdzie jest minus? Minusem ponownie jest początek filmu. Może nie odpycha ale budzi niechęć do dalszego oglądania, na szczęście po przebrnięciu przez pierwsze pół godziny film staje się arcydziełem, które nagle się kończy.
Ocena: 8/10

Numer 23

Gatunek: Thriller
Reżyser: Joel Schumacher
Scenariusz: Fernley Phillips
Role główne(aktorzy): Jim Carrey, Virginia Madsen
Opis:
Jim Carrey i Virginia Madsen wcielili sie w główne role w tym "paraliżującym umysł" (Pete Hammond, Maxim), psychologicznym thrillerze wyreżyserowanym przez Joela Schumachera. Koszmar rozpoczyna się, gdy Walter Sparrow czyta postrzępioną, starą książkę zatytułowaną "Numer 23". Znajdując liczne podobieństwa między życiem ciemnej i zdegradowanej postaci głównego bohatera, a swoim własnym, Walter bez namysłu zanurza się w zwodniczy świat. Jednak, gdy główny bohater dopuszcza się makabrycznego czynu, ku swemu przerażeniu odkrywa, że jego przeznaczenie może sprowadzić go na tę samą ścieżkę...
Opinia:
Kolejne arcydzieło tym razem z Jimem Crrey'em w roli głównej. Dzisiaj zaczniemy od minusów, a właściwie jednego minusa. Początek filmu jest najgorszym jego elementem zamiast przyciągnąć widza i doprowadzić go do chęci rozpoczęcia filmu od nowa po prostu początek jest nudny i się dłuży. Nie jest totalną klapą jednak to wpływa na dalsze losy filmu. Utożsamianie się bohatera z bohaterem książki jest czymś wyjątkowym, niezwykłym dzięki czemu po przebrnięciu przez początek nie chcemy odejść od telewizora. W filmie doznamy wielu zwrotów akcji, ciekawostek i niespodzianek. W filmie możemy spodziewać się wszystkiego czekać na niewiadome, ale nikt nie spodziewa jak się to zakończy i to właśnie jest piękne. W tym filmie nie doznamy nawet elementów komedii, czyli jednak Carrey może zagrać w jednym z najlepszych filmów XXI wieku i to nie będąc postacią komiczną.
Ocena: 9/10
 

Głosy

Gatunek: Kryminał, Komedia
Reżyser: Marjane Satrapi
Scenariusz: Michael R. Perry
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds, Gemma Arterton, Anna Kendrick
Opis:
Jerry jest uroczym, ale jednocześnie niezwykle osobliwym pracownikiem fabryki wanien w małym amerykańskim miasteczku. Od pierwszego spotkania szaleńczo podkochuje się w swojej nowej koleżance z księgowości. Miła, seksowna, zabawna i pochodząca z deszczowej Anglii Fiona jest chodzącym ideałem. Ich pierwsza randka kończy się jednak wyjątkowo pechowo. Jerry przez przypadek zabija Fionę, a jej śmierć staje się dla niego nie lada kłopotem. Na szczęście zagubionemu mężczyźnie z pomocą przychodzą jego najlepsi przyjaciele – wścibski kot i potulny pies, którzy zawsze wesprą go rozmową i dobrymi radami.
Opinia:
Film jest bardzo dobry nie brakuje w nim elementów zaskoczenia. Aktorzy grają swoje role idealnie, odzwierciedlają to co chciał nam pokazać reżyser. Najgorszym elementem filmu jest właśnie scenariusz, który jest kilka razy bardzo naciągany, a to strasznie zniechęca widza. Mimo to przyjemnie się go ogląda. Przedstawienie dobrego, który jest na granicy dobra i zła jest wręcz perfekcyjne. Myślę, że gdyby był trochę inny motyw oglądalibyśmy filmowe arcydzieło jednak film jest i tak dobry. 
Ocena: 6,5/10 

środa, 10 lutego 2016

Zapach kobiety (1992)

Gatunek: Dramat
Reżyser: Martin Brest
Scenariusz: Bo Goldman
Role główne(aktorzy): Al Pacino, Chris O'Donnell
Opis:
Maturzysta dostojnej szkoły zostaje zamieszany w uczniowską aferę, która stawia go wobec dylematu: donieść na kolegów i ocalić własną skórę, czy też odmówić współpracy i ocalić honor. Podczas długiego weekendu podejmuje się opieki nad niewidomym, emerytowanym oficerem. Niełatwy podopieczny zarządza wspólną wyprawę do Nowego Jorku, której program obejmuje pobyt w hotelu Astoria, wizyty w drogich restauracjach, łóżkowe spotkania z piękną kobietą oraz na koniec palnięcie sobie w łeb ze służbowego pistoletu. Czy ten plan Pacino zostanie wypełniony do ostatniego punktu? Czy kilkudniowa podróż z głęboko nieszczęśliwym, ale nie tracącym poczucia humoru mężczyzną pozwoli O'Donnellowi rozwiązać swój problem?
Opinia:
Arcydzieło w najlepszej możliwej postaci. Film nie jest dobry, bardzo dobry, rewelacyjny to jest po prostu geniusz w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jedynym minusem, który jest w tym filmie to niedosyt, który czujemy gdy pojawią się napisy. Może czegoś brakowało poza tym nie ma do czego się przyczepić choćby całe wieki szukać. Genialna gra aktorska podkreślająca scenariusz, który czasem zaskakuje a czasem jest strasznie przewidywalny jednak to czyni ten film innym i wyjątkowym.
Ocena: 10/10

Jestem na tak

Gatunek: Komedia
Reżyser: Peyton Reed
Scenariusz: Nicholas Stoller, Jarrad Paul, Andrew Mogel
Role główne(aktorzy): Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper
Opis:
Carl Allen to mężczyzna, który prowadzi niezbyt ciekawe życie, rozpaczając po odejściu żony. Jest sceptycznie nastawiony do życia i unika wszelkich kontaktów z ludźmi Pewnego dnia spotyka jednak dawno niewidzianego kolegę, który zachęca go do udziału w spotkaniu stowarzyszenia "Jestem na tak", na którym zostaje niemal zmuszony do akceptacji wszystkiego co przyniesie mu los. Jak nietrudno się domyślić wplątuje go to w wir zabawnych sytuacji i kłopotów, ale także przynosi szczęście w postaci nowej wybranki serca.
Opinia:
Bardzo dobra komedia z Jimem Carrey'em w roli głównej. Film ma budzący mieszane uczucia początek jednak im dalej w las tym bardziej chcemy wrócić do początku aby film trwał jak najdłużej. Film z pewnością nie jest arcydziełem jednak taka historia miłosna nie jest często spotykana w kinie, a co dopiero w tak dobrym wydaniu. Niestety największym minusem tego filmu jest brak realizmu w kilku krótkich scenach. Być może nie jest to aż tak zauważalne, ale jest to spowodowane świetną grą aktorską.
Ocena: 7/10

We are your friends

Gatunek:  Muzyczny, Dramat
Reżyser:  Max Joseph
Scenariusz: Max Joseph, Meaghan Oppenheimer
Role główne(aktorzy): Zac Efron, Wes Bentley, Emily Ratajkowski
Opis: 
Szukający swej drogi przez życie DJ Cole spędza dni włócząc się po Hollywood z paczką kumpli.  Nocami pracuje nad hitem, który podbije świat. Jego życie odmienia przypadkowe spotkanie z Jamesem - starszym, sławnym DJem, który postanawia wziąć go pod swe skrzydła i pomóc w karierze. Cole, James i jego piękna dziewczyna Sophie stają się nierozłączni. Sprawy się skomplikują, gdy między Cole’m i Sophie zacznie iskrzyć. Chłopak będzie musiał wybrać między lojalnością, miłością i marzeniem, za którym gonił przez całe życie.
Opinia:
Film średni ale są momenty, które dają nadzieję na to by ten film zdobył nasze serce. Niestety po raz kolejny minusem jest przewidywalność akcji w tym filmie. Zmarnowany potencjał Zaca Efrona, który w tym filmie powinien grać rolę drugoplanową mającą wpływ na jego karierę. Niestety postać główna tak szybko jak daje się polubić na początku filmu tak samo szybko można ją znienawidzić i nie dlatego, bo targają nim uczucia ale dlatego, bo rani najbliższą jemu osobę w najgorszy możliwy sposób. Najmocniejszym elementem ekranizacji miały być imprezy i dyskoteki, faktycznie były najlepsze ale słabe przez co film po pół godzinie oglądania zwyczajnie może nudzić.
Ocena: 5/10
 

 

wtorek, 9 lutego 2016

Trzy metry nad niebem

Gatunek: Dramat
Reżyser: Fernando González Molina
Scenariusz: Ramón Salazar
Role główne(aktorzy): María Valverde, Mario Casas, Diego Martín
Opis:

Opinia:
Bardzo słaby film o wręcz żałosnej, banalnej i przewidywalnej fabule, która ledwo co łączy się w całość. Aktorzy są strasznie czytelni i sztuczni co widać gołym okiem. Jedynym plusem w grze aktorskiej tego filmu jest rola Alejandro (Diego Martin). Bohater próbuje zrobić coś niestety dostaje z pewnością za mało szans na naprawienie wszystkich scen i epizodów w tym półtoragodzinnym przedstawieniu. Jednym z niewielu plusów w tym filmie są retrospekcje głównego bohatera są one średnio czytelne co czyni je ciekawymi. Niestety jest ich tak mało, że temu filmowi nie można nawet przypisać łatki "przeciętny" film jest po prostu słaby. Jego fabuła jest nie logiczna o czym możemy przekonać się już w pierwszych 30 minutach filmu. 
Ocena: 4/10 
 

Dla Ciebie wszystko

Gatunek: Dramat
Reżyser: Michael Hoffman
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Will Fetters
Role główne(aktorzy): Michelle Monaghan, James Marsden, Luke Bracey, Liana Liberato, Gerald McRaney
Opis:
Dawson Cole to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzina skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier z kolei wychowywana jest w tradycyjnych wartościach, które sprawiły, że chce zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiają, że tych dwoje nie może być razem, choć oboje bardzo tego pragną. Dawson, który w młodości zabił człowieka, nie może się z tym pogodzić i pokutuje, żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wychodzi za mąż, ma trójkę dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą.

Opinia:
Świetny dramat, w którym czasami wręcz czujemy emocje postaci. Niestety film jest przeplatany scenami na oscara i scenami, które podchodziłyby do jednych z gorszych w XXI wieku. Bohaterowie szybko dają się polubić co jest jedną z największych zalet tego filmu. Jednak największym minusem jest Amanda, która mimo wspaniałej urody i gracji za czasów liceum traci wszystko i zniechęca do siebie kinomanów wraz z przypływem dorosłości. Najlepszym elementem filmu są wspomnienia i retrospekcje nagrane wręcz perfekcyjnie ale mimo geniuszu reżysera i aktorów musimy lubić ten typ filmu i być jak najbardziej obiektywni a wtedy poczujemy coś co w kinie jest żadkością.

Ocena: 7,5/10
 

niedziela, 31 stycznia 2016

Ostatnia piosenka

Gatunek: Melodramat
Reżyser: Julie Anne Robinson
Scenariusz: Nicholas Sparks, Jeff Van Wie
Role główne(aktorzy): Miley Cyrus, Liam Hemsworth, Greg Kinnear
Opis:
Ronnie zostaje zmuszona przez swoją mamę do spędzenia wakacji z ojcem, z którym nie miała kontaktu od trzech lat, czyli od rozwodu jej rodziców. W Nowym Yorku była przyłapana na kradzieży i chodziła do nocnych klubów. Od małego uczyła się gry na pianinie od swojego ojca, który był w tym prawdziwym mistrzem. Po jego odejściu Veronica znienawidziła ten instrument. Dziewczyna poznaje gracza siatkówki plażowej – Willa, żyjącego marzeniami o studiowaniu na Ivy League, staje się on obiektem westchnień Veroniki. Z czasem dowiaduje się o sekrecie, jaki chłopak skrywał przed nią od kilku miesięcy oraz o tajemnicy swojego ojca.
 Opinia:Świetna historia, w której już od samego początku wiemy jak się zakończy. Dużo zwrotów akcji, które mogą mylić niedoświadczonego widza jednak zaawansowany kinoman już po pierwszych scenach na plaży wie jak film będzie wyglądał i jak się zakończy. W przeciwieństwie do filmu "Twój na zawsze" w którym zwroty akcji potrafią zmylić nie jednego wrażliwca czytającego i oglądającego dramaty tutaj tego brakuje. Niby doświadczamy "wielkich" kłótni, lecz bohaterowie trak szybko jak się pokłócili tak szybko znów się kochają. Wątek ten szybko staje się nudny do tego stopnia, że postać Willa niezbyt daje się polubić aż do momentu przyznania się do podpalenia kościoła. Również postać młodszego brata Ronnie jest abstrakcyjna i odpychająca jedyna zaleta tej postaci to budowanie napięcia, które nieskutecznie próbuje wykorzystać Miley Cyrus. Ojciec dzieci jest postacią, którą kocha syn, a córka nienawidzi dzięki czemu właśnie on daje się polubić również wykorzystał klimat filmu, a jego śmierć nie tylko boli dzieci, lecz wszystkich rozumiejących film widzów. 
Ocena: 8/10
 

niedziela, 24 stycznia 2016

Twój na zawsze

Gatunek: Melodramat
Reżyser: Allen Coulter
Scenariusz: Will Fetters
Role główne(aktorzy): Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan, Chris Cooper, Tate Ellington
Opis:
Historia młodego człowieka, którego brat popełnił samobójstwo. Tragiczne wydarzenie spowodowało rozwód jego rodziców i całkowity rozpad rodziny, a jego samego pozbawiło sensu oraz ochoty do życia. Chłopak wpada w nauk. Nagle zakochał się w dziewczynie, która była córką policjanta, który go aresztował. W międzyczasie trafia ponownie do aresztu, lecz ciągle ratuje go ojciec. Film kończy się tragedią World Trade Center w jednym z tych trzech budynków w czasie nalotu przebywa młody mężczyzna. 
Opinia:Film, który nie wszystkim musi przypaść do gustu. Zaczyna się tragedią i tragedią się kończy. Reżyser wykorzystał fakty historyczne, aby sprawić, że film, który może mieć tradycyjny koniec miłosnej historii staje się wyjątkowym dziełem za którego sam motyw powinien otrzymać oscara. Emocje ukazywane przez aktorów nie wyglądają sztucznie mimo, że niektóre sceny bądź zdarzenia można przewidzieć. Ostatnia scena filmu ukazuje dobry początek co może zniechęcić osobę, która miała zamiar oglądnąć dramat w najlepszej postaci lecz chwilę później następuje tragedia na skalę krajową gdzie ginie główny bohater. Jest to ukazane świetnie dzięki czemu czujemy brak jego obecności ale jej nie dostrzegamy.
Ocena: 9,5/10
 

sobota, 23 stycznia 2016

Amityville

Gatunek: Horror
Reżyser: Andrew Douglas
Scenariusz: Scott Kosar
Role główne(aktorzy): Ryan Reynolds, Melissa George
Opis:
Film jest oparty na faktach. Opowiada historię rodziny, która wprowadziła się do domu w, którym popełniono sześć morderstw, a jeszcze wcześniej zły człowiek torturował tam ludzi i miał tam własne lochy. Rodzinę zaczynają nawiedzać duchy zabitych tam dzieci w tym psa. Mężczyzna, który przeprowadził się do piwnicy po dwudziestu ośmiu dniach ma zabić swoją rodzinę. Jego partnerka wzywa księdza, który w domu został zaatakowany przez szerszenie a jego woda święcona wyparowała. Ostatecznie rodzina ucieka po dwudziestu ośmiu dniach.
Opinia:
Świetny horror. Genialna historia oparta na faktach, którą reżyser odzwierciedlił idealnie. Klimat jest na najwyższym możliwym poziomie, dzięki czemu przyjemnie i w wielkim napięciu ogląda się ten film. Ekranizacja jest jedną z tych, w które trzeba się wczuć. Podczas filmu doświadczymy stresu i strachu. Niestety na nieszczęście tego filmu, niektóre sceny są strasznie przewidywalne co w horrorze jest niedopuszczalne mimo to film jest arcydziełem. Jak najbardziej polecam ten film.
Ocena: 8,5/10  
 

Forrest Gump

Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyser: Robert Zemeckis
Scenariusz: Eric Roth
Role główne(aktorzy): Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise
Opis:
"Forrest Gump" to romantyczna historia, w której Tom Hanks wcielił się w tytułową postać - nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach w historii USA, począwszy od swego dzieciństwa w latach 50-tych. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę, a matka utrzymuje siebie i syna biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje nieustraszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. To prawda - takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Wiedzie go to na boisko piłki nożnej, poprzez dżungle Wietnamu, Waszyngton, Chiny, Nowy Jork, do Luizjany i w wiele innych miejsc, a wszystko to relacjonuje on w swych poruszających i wstrząsających opowieściach przypadkowo spotkanym osobom.
Opinia:Film jest arcydziełem w najlepszej możliwej postaci. Efekty specjalne, których nie doświadczamy wiele opiewają o idealność. Jeśli wczujemy się w oglądanie czujemy wiele emocji. Film nie jest tanim dramatem lecz cudem w wykonaniu reżysera. Gdyby można było kręcić kolejne części filmu na pewno niecierpliwie czekalibyśmy na część drugą jednak te ponad dwie godziny filmu zastępują wszystkie filmy o podobnym motywie na świecie. Nie brakuje w nim lekkiego poczucia humoru, które jest wręcz niezbędne w tego typu ekranizcji. moglibyśmy doszukiwać się słabych momentów bądź słabszych scen, lecz jeżeli wczujemy się w klimat filmu to każdy fragment staje się odrębnym arcydziełem o motywie wspaniałej historii miłosnej. 
Ocena: 10/10  
 

Zaczynamy

Witam wszystkich na moim nowym blogu tu będą chciał wyrazić opinie na tematy znanych filmów. Mam nadzieję, że będzie się wam podobać. Zapraszam serdecznie.